وبسایت

تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت سایت چگونه بر SEO تأثیر می گذارد؟

از دید یک موتور جستجو، سرعت سایت در سئو مهم است که کاربران بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند. بنابراین تجربه کاربری یک وب سایت بسیار مهم است. عملکرد سایت قسمت بزرگی از تجربه کاربر است. تاخیر در سرعت بارگذاری سایت، تاثیر بسیار مهمی بر تعداد بازدیدکنندگان از سایت می‌گذارد. سرعت صفحه نقش اصلی را در رتبه بندی سایت ها بازی می‌کند.

هرچه صفحه شما سریعتر بارگیری شود، در نتایج جستجوی گوگل بالاتر خواهد بود.بدیهی است که سازندگان سایت تلاش بیشتری برای بهینه سازی زمان بارگذاری خود انجام داده‌اند.

آیا سرعت سایت در سئو تأثیر می‌گذارد؟

سرعت سایت بر سئو تأثیر می‌گذارد. سرعت سایت یک فاکتور رتبه بندی مستقیم است، واقعیتی که از زمان به روزرسانی سرعت الگوریتم گوگل حتی بهتر شناخته می‌شود. گوگل بارها و بارها گفته است که یک سایت سریع به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری داشته باشید. گوگل اصطلاحاً”Speed ​​Update”  را راه‌اندازی کرد که سرعت سایت را به یک عامل رتبه بندی برای جستجوهای تلفن همراه تبدیل می‌کند. Speed ​​Update که سرعت صفحه را در رتبه بندی جستجوی تلفن همراه امکان پذیر می‌کند ، اکنون برای همه کاربران در حال اجرا است.

سرعت سایت در گوشی هوشمند

در تلفن همراه، سرعت سایت حتی بیشتر مورد توجه است. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط گوگل، بارگیری متوسط ​​سایت در موبایل بیش از پانزده ثانیه طول می‌کشد در حالی که کاربران انتظار دارند در کمتر از سه ثانیه سایت موردنظرشان را بارگیری کنند قبل از این‌که آن سایت را ترک کنند. هر ثانیه تاخیر یا بهبود در زمان بارگیری اثر مهمی بر سایت شما می‌گذارد.

تحقیقات انجام شده از سال 2016 نشان داد که اگر یک صفحه وب در عرض سه ثانیه بارگیری نشود ، 53٪ از کاربران تلفن همراه وب سایت را ترک می‌کنند.هرچه سایت شما بزرگتر باشد، تأثیر بهینه سازی سرعت بیشتر خواهد بود. که بر تجربه کاربر و نرخ تبدیل تأثیر می‌گذارند.یکی از سیگنال های سئو که طی چند سال اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است سرعت سایت است.

 نگاه گوگل به سرعت سایت

سرعت سایت از بسیاری جهات بر سئو تأثیر می‌گذارد. سیگنال سرعت سایت فقط در ابتدا برای جستجو به زبان انگلیسی در گوگل اعمال می‌شود.

از آنجا که گوگل می‌خواهد تجربه خوبی را به کاربران خود ارائه دهد، آن‌ها سرعت را به عنوان عاملی در الگوریتم های رتبه بندی خود در نظر می‌گیرند.

سرعت پایین صفحه می تواند پیامدهای منفی برای کاربران و ربات ها داشته باشد که هر دو می‌توانند بر روی رتبه بندی، جستجو و بازدید سایت شما تأثیر بگذارند.

شما تلاش زیادی کرده‌اید که سایت شما به درستی کار کند و دارای ساختار و محتوای عالی باشد؛ اما اولین برخورد کاربران با  محتوای سایت شما نیست بلکه با سرعت بارگیری سایت شماست؛ که اگر مدت زمان بارگیری سایت شما طولانی باشد افراد کمتری به سایت شما مراجعه می‌کنند. سرمایه گذاری نکردن برای افزایش سرعت سایت خود ممکن است نشان دهنده این باشد که به کاربران سایت خود اهمیت نمی‌دهید.

تاثیر سرعت سایت در سئو
سرعت سایت چگونه بر SEO تأثیر می گذارد؟

کاربران انتظار دارند وب سایت ها سریع باشند. هرچه جهان به طور فزاینده ای متحرک می‌شود و همانطور که کاربران انتظار دارند خدمات بر اساس تقاضا و بصورت یکپارچه تحویل داده شوند، داشتن سرعت کم سایت می‌تواند بر سئو تأثیر جدی بگذارد.

مدت زمان بارگیری یک صفحه بخشی اساسی از کل تجربه کاربر است. انتظار برای نمایش محتوا، عدم توانایی تعامل با یک صفحه و تاخیر صفحه باعث ایجاد اصطکاک در سایت می‌شوند؛ این اصطکاک نه تنها زمان، بلکه هزینه نیز دارد.

سرعت سایت علاوه بر کاربران، برای گوگل نیز مناسب است. وب سایت های کند ناکارآمد هستند.

آن‌ها ممکن است پرونده های بزرگ زیادی را بارگیری کنند، رسانه خود را بهینه نکنند یا از فن آوری های مدرن برای ارائه صفحات خود استفاده نکنند؛ این بدان معناست که گوگل مجبور است پهنای باند بیشتری مصرف کند، منابع بیشتری را تخصیص دهد و پول بیشتری خرج کند.

سرعت سایت چقدر روی SEO تأثیر می گذارد؟

تعیین دقیقاً میزان سرعت سایت در سئو  نسبتا دشوار است اما می‌ توان گفت که سرعت سایت بر سئو تأثیر می‌گذارد.

برخی از دلایل بهبود سرعت بارگذاری سایت چیست؟

سرعت سایت یک عامل رتبه بندی است.سایتهای سریع راحت تر قابل دیدن هستند.سایت های بارگیری سریع نرخ تبدیل بالاتری دارند.سرعت سایت، تجربه عمومی کاربر را بهبود می‌بخشد.

نکاتی برای بهبود سرعت وب سایت برای سئو:

از ارائه دهنده هاست ارزان خودداری کنید و یک راه حل خوب میزبانی وردپرس دریافت کنید. بسیاری از راه حل های میزبانی اشتراکی مقرون به صرفه، با کیفیت بالا، مانند (Siteground.com) وجود دارد. استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) افزونه های وردپرس و وردپرس را به روز نگه دارید. افزونه های استفاده نشده وردپرس را غیرفعال کنید.کد سایت خود را بهینه کنید: کد نقش مهمی در عملکرد سایت شما بازی می کند ، به ویژه هنگامی که زمان بارگذاری فرا می رسد. برای بارگذاری سریع تر، حتماً نویسه ها، ویرگول ها، فاصله ها و سایر موارد غیر ضروری را حذف کنید.

اجازه فشرده سازی: بعضی اوقات، کاربران برای بارگیری بهینه صفحه وب شما به صورت موجود ، اتصال مورد نیاز را ندارند. با استفاده از یک برنامه فشرده سازی، صفحه شما می‌تواند به طور خودکار اندازه پرونده را کاهش دهد تا در این موارد سریعتر بارگیری شود.از تصاویر کوچک‌تر استفاده کنید: همه ما خواهان آن کیفیت شفاف و واضح هستیم، اما استفاده از تصاویر کوچک‌تر می‌تواند برای بهبود سرعت صفحه معجزه آسا باشد.

یافتن تعادل بین کیفیت تصویر و اندازه تصویر مهم است.چه از یک وب سایت به عنوان یک فروشگاه مجازی، یا فقط به عنوان راهی برای ارتباط با کاربران استفاده می‌کنید.

بهینه سازی سرعت سایت بسیار مهم است. وقتی سرعت بارگذاری سایت شما زیاد است، کاربران بیشتری از سایت شما بازدید می‌کنند. صفحه شما همچنین احتمالاً در صفحه اول گوگل قرار خواهد گرفت.

تاثیر سرعت سایت در سئوخدمات طراحی اصولی سایت

منبع
آکادمی ویدار
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا